Spomasz Zamość S.A.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

Aktualności

2011-07-17 07:27:34 Pompa z certyfikacją ATEX

W naszej firmie powstał już projekt pompy przeznaczonej do pracy w strefie zagrożenia wybuchem zgodnie z Dyrektywą 94/9/WE. Pompa będzie mogła pracować w strefie II zagrożenia wybuchem.
 

Przeprowadzony zostanie również proces certyfikacji badania typu urządzeń dla następujących pomp:
- Pompa GH (GH15, GH20, GH25)
- Pompa GU
przeprowadzenie procesu certyfikacji badania typu urządzeń Pompa typu GH oraz typu GU z dopuszczeniem ATEX  umożliwi produkcję pomp do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

Pompy będą mogły być stosownie w gorzelniach, fabrykach wódek, zakładach produkujących rozpuszczalniki, farby i lakiery oraz wszędzie tam, gdzie występuje strefa zagrożenia wybuchem.\

Proces projektowania wspomagany jest przez oprogramowanie do wspomagania projektowania komputerowego wyrobów w systemie 3D zakupionego dzięki EFRR RPOWL NA LATA 2007-2013 w ramach realizacji projektu: Wprowadzenie innowacyjnej automatyzacji wytwarzania maszyn stosowanych w przetwórstwie takich jak zbiorniki - spawanie TIG, Plazma z jednoczesnym monitorowaniem procesu poprzez SAF WIDEO PROCES.

 

2011-05-08 10:30:37 Pięć zbiorników do alkoholi

W kwietniu, dla jednego z naszych Klientów ukończyliśmy budowę pięciu zbiorników przeznaczonych do obróbki alkoholi. Każdy z nich ma pojemność 50m3 posiada nadany znak zatwierdzenia typu GUM (przyrząd pomiarowy)  oraz urządzeie mieszalnikowe.   Pomiar za pomocą cieczowskazów rurkowych wyposażonych w przymiar sztywny - odczyt z drabiny.

Zbiorniki wykonane są ze stali kwasoodpornych i są zbiornikami technologicznymi.

We współpracy ze specjalistyczną firmą transportową dostarczyliśmy je do drzwi klienta - Łącznie sześć ciężarówek ze specjalistycznymi naczepami dowiozło wszystkie zbiorniki na umówioną godzinę.

Zbiorniki zostały zbudowane przy udziale maszyn zakupionych w ramach zakupionych maszyn zgodnie ze wsparciem w ramach projektu: Wprowadzenie innowacyjnej automatyzacji wytwarzania maszyn stosowanych w przetwórstwie takich jak zbiorniki - spawanie TIG, Plazma z jednoczesnym monitorowaniem procesu poprzez SAF WIDEO PROCES zrealizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

2011-03-25 01:29:47 Popatrzcie na kolosa!

Jeszcze pachnie nowością ale za chwilę będzie służył naszemu klientowi do magazynowania mleka.

Zbiornik powstał w zakładzie Spomsz Zamość S.A. Wewnętrzny płaszcz spawany był przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii spawania plazmowego, wdrożonego dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Izolacja jest pokryta blachą trapezowaną. Zbiornik wyposażony jest w osprzęt do pomiaru pojemności, temperatury oraz drabinę wejściową wraz z barierką inspekcyjną.

na dźwigu

2011-03-04 09:30:19 Mieszadła boczne do zbiorników

Prezentowane mieszadła przeznaczone są do montażu we włazie kołnierzowym w zbiorniku o osi pionowej. Wykonanie ze stali chromowo niklowej, uszczelnienie mechaniczne czołowe - węglik krzemu/węglik krzemu. Mieszadło wyposażone jest w napęd o prędkości obrotowej 200 obr/min. Umocowanie pod określonym kątem intensyfikuje proces mieszania w zbiorniku.

2011-02-24 13:12:07 Pompa na uszczelnieniu podwójnym z zasobnikiem wody płuczącej

Spomasz Zamość S.A. wdrożył nowy system zasobnikowy wody płuczącej uszczelnienia podwójne.

System umożliwia zasilanie podwójnego uszczelnienia mechanicznego w wodę płuczącą - omywającą pary cierne. Eliminuje to konieczność kłopotliwego w niektórych sytuacjach doprowadzenia wody. Zaprezentowany model posiada przyłącza kołnierzowe. Standardowe aplikacje dla przemysłu spożywczego wyposażone są w złącza DIN 11851

zbiorniczek wody płuczącej

2010-09-10 14:44:46 PolagraTech 2010

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas tegorocznych Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Polagra Tech 2010.
Spomasz zaprezentował Nowość -wysoko wydajna pompa GU-150.

Parametry pompy:

Wydajność: 140m3/h
Wysokość podnoszenia: 35mH2O
Moc napędu: 30,0kW

A tak prezentowaliśmy nasze wyroby
Strona: